Aktualności

Koncert Jesienny z Andrzejem Rybińskim – wejściówki

Jak co roku zapraszamy na zakończenie sezonu artystycznego – Koncert Jesienny! Wykonamy standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej, m.in. „Can’t take my eyes off you”, „Elvis in Concert”, „El Bimbo” czy „Unforgettable”, tradycyjnie w świetnych aranżach Toshio Mashimy, Naohiro Iwai czy Petera Schaarsa. Ale wisienką na torcie będzie nasz wspólny występ z Andrzejem Rybińskim – jego przeboje zabrzmią w nowoczesnych aranżacjach napisanych specjalnie na ten wieczór przez Pawła Zielaka.

Koncert odbędzie się 17 listopada 2018 o godz. 15:30 we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Tak jak w ubiegłym roku, z racji na bardzo duże zainteresowanie, na koncert zapraszamy jedynie z wejściówkami, które bezpłatnie można odbierać we Wrzesińskim Ośrodku Kultury (pn-pt, 8:00-16:00, limit na 1 osobę – 4 szt.)  Edycja: Z racji na ogromne zainteresowanie, odbędzie się drugi koncert o godz. 18:00. Niestety, wszystkie wejściówki na oba koncerty zostały rozdane.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku »

Orkiestra w Katalonii

Kiedy w ubiegłym roku podczas Koncertu Jesiennego graliśmy utwór „W Barcelonie”, nie przypuszczaliśmy, że przyjdzie nam szybko zrealizować słowa z tytułu  W dniach 16-23 września braliśmy udział w festiwalu Golden Sardana, który odbywał się w hiszpańskiej Katalonii. Przy okazji nieco oczywiście pozwiedzaliśmy i zagraliśmy kilka koncertów w Lloret de Mar oraz Barcelonie.

To był kolejny bardzo udany festiwalowy wyjazd! Wspaniale spędziliśmy czas, wymieniając przy okazji orkiestrowo-muzyczne doświadczenia. A do kraju przywozimy złotą nagrodę w kategorii musztry paradnej oraz srebrną nagrodę w koncercie scenicznym  serdecznie gratulujemy organizatorom festiwalu oraz wszystkim orkiestrom, a w szczególności laureatom Grand Prix – Orkiestrze Szkoły Muzycznej z Płocka! 

Zdjęcia z festiwalu »

Łotewska orkiestra wygrywa

Latvia Youth Symphonic Band swoimi fenomenalnymi występami wywalczyła Grand Prix XIII Wrzesińskiego Festiwalu Orkiestr Dętych! Serdecznie gratulujemy nie tylko im, ale pozostałym orkiestrom: zdobywcom drugiej nagrody Orkiestra Grandioso Radom oraz trzeciego miejsca Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego, a także pozostałym orkiestrom, które prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny.

Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:

  1. Latvia Youth Symphonic Band
  2. Orkiestra Grandioso Radom
  3. Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego

wyróżnienia:

  • Orkiestra Dęta Gminy Żytno
  • Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy GCK w Poniecu
  • Orkiestra OSP Godziesze Wielkie

Jeszcze raz gratulujemy i już teraz zapraszamy do Wrześni w przyszłym roku na 14 edycję festiwalu!

Pełna relacja z festiwalu na stronie festiwalu »