Aktualności

Koncert Jesienny 2017

Koncert Jesienny z wejściówkami

Serdecznie zapraszamy na Koncert Jesienny – już 18 listopada we Wrzesińskim Ośrodku Kultury, o godz. 17:00. Podczas koncertu wystąpimy z dwoma wybitnymi artystami śpiewakami – Piotrem Kusiewiczem i Magdaleną Witczak.

Bardzo ważna informacja!

Ponieważ z roku na rok, Koncert Jesienny cieszy się coraz większym zainteresowaniem, w tym roku zdecydowaliśmy się wprowadzić bezpłatne wejściówki. Można je odbierać we Wrzesińskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.

Podczas koncertu możecie liczyć na wspaniałe doznania wokalne, ale nie zabraknie również utworów typowo orkiestrowych – szykujemy kilka naprawdę gorących premier 🙂
A teraz kilka słów o naszych gościach:

  • Piotr Kusiewicz (tenor) to wybitny artysta występujący na najbardziej prestiżowych scenach świata, obecnie jest kierownikiem Katedry Wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.
  • Magdalena Witczak – dysponuje rzadko spotykanym rodzajem głosu – sopranem liryko-koloraturowym. Występuje z licznymi filharmoniami i orkiestrami na terenie całego kraju, wykonując rozległy repertuar od baroku po współczesność.
Wspólne zdjęcie z Krystyną Prońko

Wspaniały koncert z Krystyną Prońko

Ach, co to był za koncert 😍 dziękujemy Pani Krystynie Prońko za fenomenalny wokal – to niesamowita przyjemność grać z gwiazdą tego formatu. I oczywiście dziękujemy wspaniałej publiczności – to wszystko dla Was 🙂

Wideo z tego niezwykłego koncertu można obejrzeć na naszym profilu na YouTube. Zachęcamy także do obejrzenia nagrania przeboju „Jesteś lekiem na całe zło” przesłanego przez naszego fana.

photo

Węgrzy zdobywają Grand Prix!

Zakończył się XII Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych. Wzięło w nim udział 5 orkiestr z Polski, Czech i Węgier, które przez 2 dni koncertowały we Wrześni. Zwycięzcami konkursu została węgierska orkiestra Tiszafüredi Ifjúsági Fúvószenekar. Jury, w składzie Paweł Joks, Marek Galubiński i Jacek Rybczyński, podkreśliło bardzo wysoki poziom tegorocznych zmagań – wszystkie orkiestry wypadły znakomicie!

Końcowa klasyfikacja festiwalu przedstawia się następująco:

  1. Tiszafüredi Ifjúsági Fúvószenekar – I miejsce – Grand Prix
  2. Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Wręczyca Wielka – II miejsce
  3. Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina – III miejsce
  4. Orkiestra OSP Dzietrzkowice
  5. Dechový Orchestr Štramberk

Serdecznie gratulujemy wszystkim orkiestrom!

Obszerna galeria z pierwszego dnia festiwalu na portalu NowaWrześnia.pl »