Nasze sukcesy

Wielokrotnie z sukcesem braliśmy udział w konkursach i festiwalach na arenach krajowych i międzynarodowych. Najważniejsze nagrody, jakie zdobyliśmy to:

Brązowy medal

w II kategorii podczas IV Międzynarodowego Konkursu Orkiestr Dętych w Velenje w Słowenii w październiku 2010

I nagroda

w koncercie scenicznym, a także nagroda specjalna za wykonanie musztry w Międzynarodowym Konkursie „Diffwinds” w Differdange w Luksemburgu,  lipiec 2008

Złoty medal

w konkursie marszowym oraz srebrne medale w konkursie musztry paradnej i koncercie scenicznym podczas Mistrzostw Europy w niemieckim Rastede, które odbyły się w czerwcu 2007 r.

II miejsce

w trzeciej kategorii w prestiżowym międzynarodowym konkursie orkiestr dętych Flicorno d’Oro, który odbył się w marcu 2005 w Riva del Garda we Włoszech

Lista wszystkich nagród w porządku chronologicznym:

  • Grand Prix – główna nagroda w międzynarodowym konkursie orkiestr dętych „Alte Kameraden” w Gorzowie Wielkopolskim, czerwiec 2012.
  • Grand Prix – nagroda główna – na XXXIX Ogólnopolskim Festwialu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu, czerwiec 2011. Nasza orkiestra zdobyła również I miejsce w koncercie scenicznym oraz II miejsce w musztrze paradnej. Dodatkowo, nagrodą indywidualną została uhonorowana Ewa Samelak, nasz tamburmajor
  • Brązowy medal w II kategorii podczas IV Międzynarodowego Konkursu Orkiestr Dętych w Velenje w Słowenii w październiku 2010. W Słowenii wystąpiły znakomite orkiestry z całej Europy, prezentując niespotykany w Polsce poziom, dlatego zdobyty medal można uznać za największe osiągnięcie w historii naszego zespołu.
  • Główna nagroda – puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Orkiestr Dętych, które odbył się 5-6 czerwca 2010 w Chełmnie. Oprócz nagrody głównej orkiestra została także nagrodzona pucharem Dyrektora Chełmińskiego Domu Kultury za musztrę paradną.
  • Kryształowe Koło – nagroda główna festiwalu orkiestr dętych w Kole, 21.06.2009. Dodatkowo puchar Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr „Macierz” w Poznaniu za marsz pochodowy.
  • Pierwsza nagroda w koncercie scenicznym, a także nagroda specjalna za wykonanie musztry paradnej w Międzynarodowym Konkursie „Diffwinds” w Differdange w Luksemburgu, lipiec 2008.
  • Złoty medal w konkursie marszowym oraz srebrne medale w konkursie musztry paradnej i koncercie scenicznym podczas Mistrzostw Europy w niemieckim Rastede, które odbyły się w czerwcu 2007r.
  • Udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury w Stambule w Turcji w lipcu 2006.
  • II miejsce w trzeciej kategorii w prestiżowym międzynarodowym konkursie orkiestr dętych Flicorno d’Oro, który odbył się w dniach 19-23.03.2005 w Riva del Garda we Włoszech. Sukces ten, ze względu na bardzo wysoki poziom konkursu, należy odnotować jako dotychczas największe osiągnięcie w historii naszej orkiestry.
  • Brązowe Pasmo na Festiwalu Orkiestr Dętych w Ostrawie w Czechach w październiku 2005.
  • Brązowy Helikon na XXXIII OFMOD w Inowrocławiu w czerwcu 2005. Dodatkowo nagroda za najlepszą choreografię oraz nagroda za najlepsze wykonanie musztry paradnej.
  • Złoty Róg – główna nagroda na XII Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych w Grodzisku Wielkopolskim – 05.09.2004. Dodatkowo otrzymaliśmy puchar za najlepszą musztrę paradną oraz za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego. Do tego należy dodać jeszcze puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.
  • Brązowy Helikon (III miejsce) zdobyty na prestiżowym XXXII Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu (24-27.06.2004). Dodatkowo – III miejsce za wykonanie musztry paradnej.
  • Grand Prix – główna nagroda (a jednocześnie tytuł międzynarodowych mistrzów Polski) IV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amatorskich Orkiestr Dętych w Szamocinie – 29.05.2004r. Po raz kolejny najlepszym tamburmajorem została także Katarzyna Pawlak.
  • I miejsca w konkursie marszowym oraz występie scenicznym podczas III Międzynarodowych Mistrzostw Polski Amatorskich Orkiestr Dętych, które odbyły się w Szamocinie 24.05.2003r. Dyrygent Jacek Rybczyński otrzymał srebrny medal w kategorii „najlepszy kapelmistrz”, Katarzynę Pawlak uznano za najlepszego tamburmajora, a zespół taneczny Takt uhonorowano nagrodą publiczności.
  • II miejsce w Swarzędzkich Konfrontacjach Orkiestr Dętych, dn. 13.09.2003r.
  • II miejsce w Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych im. Leona Schuberta w Grodzisku Wlkp. 07.09.2003r. Podczas tego samego konkursu nagrodę specjalną otrzymał Maciej Majchrzak za wykonanie na trąbce utworu solowego.
  • Występ podczas festiwalu kultury polskiej „Kwiaty Polskie”, który odbył się 26.05.2002r. w Nemenczynie na Litwie.
  • Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Rady Miejskiej zdobyte w IX Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych „O Złoty Róg” w Grodzisku Wlkp. 2.09.2001r.
    II miejsce podczas Wielkopolskiego Przeglądu Orkiestr Szkolnych w Gnieźnie 15.05.1999r.
  • II miejsce w Wielkopolskim Turnieju Orkiestr Dętych „O Złoty Róg” w Grodzisku Wlkp. 13.09.1998r.