XV Wrzesiński Festiwal Orkiestr Dętych odbędzie się w pierwszy weekend września: 04-05.09.2021. Będzie on nie tylko gratką dla fanów muzyki dętej, ale i okazją do świętowania 25-lecia istnienia naszej Orkiestry. Z tej okazji przygotowujemy Koncert Jubileuszowy, do udziału w którym zaprosiliśmy dwójkę świetnych wokalistów: Izabelę Zalewską (zwyciężczynię Szansy na Sukces oraz Laureatkę 57. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole) oraz Kubę Badacha – obdarzonego charyzmą i  niezwykłym głosem artystę. Muzycznych emocji z pewnością nie zabraknie. Ten koncert odbędzie się w sobotę 04 września o godz. 20:00 w Amfiteatrze im. Anny Jantar we Wrześni. Wstęp wolny.

Sobota – pierwszy dzień festiwalu – to jeszcze jedno muzyczne wydarzenie. Orkiestry biorące w Festiwalu wystąpią w krótkich koncertach nad Zalewem Wrzesińskim. Start o godz. 17:00.

Drugi dzień festiwalu to tradycyjne przemarsze ulicami Wrześni do Rynku. Tym razem orkiestry będą maszerować ul. Jana Pawła II. Zaczynamy o godz. 15:00. Na płycie Rynku, 7 orkiestr połączy siły, aby wykonać dwa wspólne utwory. Nie może też oczywiście zabraknąć koncertów orkiestr we wrzesińskim Amfiteatrze im. Anny Jantar. Od godz. 17:00 każda orkiestra zaprezentuje 20-30 minutowy program.

W tym roku będziemy mieli przyjemność gościć 6 orkiestr z całego kraju:

Serdecznie zapraszamy! Wszystkie szczegóły dostępne są również na specjalnej stronie festiwalu »